Platíme hotově do 7 dnů
NEJPOZDĚJI DO 7 DNŮ OD PRVNÍHO KONTAKTU VÁM VYPLATÍME DOHODNUTOU KUPNÍ ČÁSTKU
Šetříme váš čas i peníze
V PŘÍPADĚ ZÁJMU VÁM ZAJISTÍME KOMPLETNÍ DOKUMENTACE, KTERÉ JSOU K PRODEJI LESŮ NEZBYTNÉ.

Poradenství a pohodový prodej lesa

KDO JSEM?

Jmenuji se Marian Coufalík a s prodejem lesů mám více než 18leté zkušenosti. Naše společnost není zprostředkovatel, ale přímý zájemce, proto vám za váš les můžeme nabídnout nejvyšší tržní cenu bez dalších poplatků.

Lesy neodkupujeme masově, zakládáme si na individuálním přístupu a solidním jednání. Naše firma se zabývá nákupem i velkých lesních celků (nad 100 ha). Při prodeji vám rádi pomůžeme s vyřízením všech náležitostí a nejpozději do 7 dnů od prvního kontaktu vám vyplatíme dohodnutou kupní částku.

Nejste si jisti kvalitou a hodnotou vašeho lesa? Rádi vám poskytneme bezplatné poradenství a pomůžeme s jeho prodejem.

Kontakt

It's easy to get started creating your website. Knowing some of the basics will help.

What is a Content Management System?

A content management system is software that allows you to create and manage webpages easily by separating the creation of your content from the mechanics required to present it on the web.

In this site, the content is stored in a database. The look and feel are created by a template. Joomla! brings together the template and your content to create web pages.

Logging in

To login to your site use the user name and password that were created as part of the installation process. Once logged-in you will be able to create and edit articles and modify some settings.

Creating an article

Once you are logged-in, a new menu will be visible. To create a new article, click on the "Submit Article" link on that menu.

The new article interface gives you a lot of options, but all you need to do is add a title and put something in the content area. To make it easy to find, set the state to published.

You can edit an existing article by clicking on the edit icon (this only displays to users who have the right to edit).

Template, site settings, and modules

The look and feel of your site is controlled by a template. You can change the site name, background colour, highlights colour and more by editing the template settings. Click the "Template Settings" in the user menu.

The boxes around the main content of the site are called modules. You can modify modules on the current page by moving your cursor to the module and clicking the edit link. Always be sure to save and close any module you edit.

You can change some site settings such as the site name and description by clicking on the "Site Settings" link.

More advanced options for templates, site settings, modules, and more are available in the site administrator.

Site and Administrator

Your site actually has two separate sites. The site (also called the front end) is what visitors to your site will see. The administrator (also called the back end) is only used by people managing your site. You can access the administrator by clicking the "Site Administrator" link on the "User Menu" menu (visible once you login) or by adding /administrator to the end of your domain name. The same user name and password are used for both sites.

Learn more

There is much more to learn about how to use Joomla! to create the web site you envision. You can learn much more at the Joomla! documentation site and on the Joomla! forums.

Férovost

Zakládáme si na férovém přístupu a vždy jednáme na rovinu. Při uzavírání obchodu nám záleží na vaší spokojenosti.

Platba ihned

V práci nemáme rádi zbytečné protahování, proto nic neodkládáme. Nejpozději do 7 dnů od prvního kontaktu vám vyplatíme dohodnutou kupní částku.

Kompletní poradenství

Rádi vám pomůžeme s přípravou všech nezbytných podkladů a poradíme v otázkách kvality i ceny lesa. Neváhejte nám zavolat i o víkendu.

Zkušenosti

S prodejem lesů lidem pomáháme už více než 18 let. Díky tomu máme představu o tom, co je pro vás při prodeji důležité.

Co obnáší prodej lesů?

Prodej lesa je poměrně složitým procesem, který vám však můžeme pomoci usnadnit. Je nutné obstarat všechny nezbytné dokumentace, bez kterých se prodej lesa nemůže uskutečnit. Velmi důležité jsou také stanovení odpovídající ceny lesa.

S kompletní přípravou vám v případě zájmu ochotně pomůžeme. Před uskutečněním prodeje lesa si můžete vybrat, zda si dokumentaci obstaráte sami, nebo to necháte na nás. S odkupováním lesů máme více než 18leté zkušenosti, takže víme, které dokumenty budete potřebovat a kde je obstarat.

Zjistit podrobnosti o prodeji lesa